PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547}

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
8,1 297 131
ocen
8,1 10 1 297131
7,8 32
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część VI Powrót Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Nowa trylogia ?

ocenił(a) film na 8

Chcielibyście, aby powstała część 7, 8 i 9?Uzasadnijcie wypowiedź :D POZDRO

Ade_Er

Oczywiście ! Tyle powstało opowieści dotyczących dalszych losów Galaktyki w EU, więc możnaby to jakoś ładnie zebrać i pokazać. Słyszałam, że Lucas swego czasu miał taki plan, ale nie wiem, czy dalej ma - to było trochę tak, że "chciałbym i nie chce mi się...";) Może słyszeliście coś o tym?

użytkownik usunięty
Hayne

wiesz że też się chciałam o to spytać, oczywiście, ale mnóstwo osób tak jakby... ZGINĘŁO brak mi będzie Obi Wana i Yody, ale tak ogólnie mogłoby być ciekawie a są szanse bo kas y to to przyniosło

ocenił(a) film na 9
Hayne

To by były takie g.... że nie wiem. 6 części wystarczy, już atak klonów i zemsta sithów miały pogibane fabuły.

Pozdrawiam serdecznie

Ade_Er

noo =) Yoda, Obi-Wan, Anakin i cała reszta przecież może dalej się ukazywać co jakiś czas, przecież Moc pozwala na porozumiewanie się z nieżyjącymi, no a 3 trylogia mogłaby opowiadać o Luku i jego nowych uczniach, czyli dzieciach Lei i Hana =), pozdrawiam =)

ocenił(a) film na 10
opolanka

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91 zapraszam do czytania;p

Ade_Er

poczekajcie aż technika pozwoli na płynną animację Hana Solo bez Harisona Forda, a na pewno zobaczycie pozostałe części sagi. ja wam to mówię. moc was nie zawiedzie.
p.s. słyszałem, że Lucasowi się nie chce już kręcić (emerytura ;)), ale Spilberg zawsze bardzo chciał kręcić Gwiezdne Wojny, myślę że Lucas mu pozwoli, w końcu są kumplami

ocenił(a) film na 8
chrismoltisanti

Heh, z chęcią bym zobaczył Star Wars'y wyreżyserowane przez Spielberg'a. Ale wolałbym, by to nadal Lucas był za kamerą... ;]

Ade_Er

A ja bym nie chciała! Wystarczy mi serial, ktory ma powstać na kanwie wydarzeń jakie miały mieć miejsce pomiedzy Epizodami IIIa IV. Nawet co do tego dział mam zastrzeżenia bo w końcu będzie to debiut telewizyjny sagii, a do nowych, kinowych epiodów też można mieć liczne zastrzeżenia. Sądze,ze tak z Lucasa i Spielberga nieco uszło juz powietrze...Poza o czym miały by być te nowe filmy? Ekranizacja książek? Trochę ten koncept nie trafiony...

użytkownik usunięty
D23

co ja bym dała za Spielberga, najlepszy reżyser na ziemi zrbiłby to fajnie ;-)

użytkownik usunięty
Ade_Er

Zależy co by opisywała taka trylogia. Uważam że obecnie ciekawiej by było zrobić zabieg jak w grze SW: Kotor, w której wykorzystane jest uniwersum SW, ale w czasach zupełnie nie związanych z bohaterami klasycznej trylogii, a serial raczej nie odpowiada na zapotrzebowanie fanów.

ocenił(a) film na 10

Ja chcę, ja chcę ja !!!!!

Wiem że będzie gorsza od współczesnej nowej trylogii ale pójdę do kina i pokocham jak swoje !!!

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

wszytsko co nowe to gorsze, no, prawie wszytsko

Ade_Er

Pewnie, że tak! A czemu? Bo "Gwiezdnych wojen" nigdy za wiele. W ogóle to miało być więcej epizodów, a skończyło się na sześciu. Szkoda.

Veda12

Jestem stanowczo za, ale wolałbym aby fabuła była wymyślona przez Lucasa a nie na podstawie książek, które już nie trzymają klimatu...Poza tym, trudne było by dobranie aktorów do głównych ról...czy wyobrażacie sobie kogoś innego na miejscu Harrisona Forda czy Marka Hammila?? Takie jest moje zdanie...

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

ja chociaż że bbbb. kocham serie (tą starą 4-6) GW to nie chciałbym aby powstały nowe części...to co zostało zrobione ... nie da się tego powtórzyć...jest takie dobre powiedzenie(nie pamiętam dokładnie ale przytocze sam sęs)...najwięksi mistrzowie to takie osoby które odchodzą będąc na szczycie...to można odnieść również do filmu ... 1-3 epizody były konieczne do zrealizowania ponieważ przed stworzeniem 4-6 taki był plan i trzeba było tego dokonać(co jak wszyscy wiemy było niestety pomyłką)...natomiast 7-9 nie są potrzebne...jeśli chodzi o osobe spilberga...to bbbb. bym nie chciał powierzać mu tego zadania jeśli miałby jednak powstać...już widze nic więcej jak tylko efekty specjalne...dla mnie osobiście efekty specjalne nie mają dużej wartości...dlatego też z mojego punktu widzenia jestem stanowczo przeciw powstaniu 7-9 ... chce aby GW zawsze kojarzyły mi się z najwspanialszym kinem w historii...pozdrawiam...mam nadzieje że mnie zrozumiecie

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

pewnie ze bym chcial, zwlaszcza jesli mialoby to opowiadac o ataku Yuuzhan Vong na galaktyke :)

ocenił(a) film na 8
Ade_Er

moim zdaniem za fabule do czesci 7, 8, 9 powinny posluzyc (z drobnymi zmianami oczywiscie) gry z serii jedi knight. sam chcialem zrobic na ten temat fanfilm ale nie mialem srodkow. moze jescze kiedys sie uda :-)

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

Mogę się załorzyć że po kolejnych 23 latach (Jak w przypadku Mrocznego Widma) Lucas Nakręci kolejną trylogię. Pozostaje tylko czekać...

Ade_Er

"Chcielibyście, aby powstała część 7, 8 i 9?Uzasadnijcie wypowiedź :D POZDRO"

Tak!!! Czemu?? Bo to kocham !!!!!!!!!

Ade_Er

Jasne,że bym chciał.Tyle tylko,że życzyłbym sobie,żeby skończyło się to wszystko przywróceniem Imperium i jego triumfem.Nie wiem czemu,ale po prostu uwielbiam Imperium i jego przedstawicieli.A Imperator,Darth Vader i Moff Tarkin to moi ulubieni bohaterowie SW.
Byłoby to nawet dość ciekawe i na pewno zaskakujące,gdyby to w ostatecznym rozrachunku zwycięzcą okazało się Imperium i Lordowie Sith.Nie wiem tylko,czy znalazłby się taki odważny,który poważyłby się na coś takiego.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
orphe

Wiecie co ?! Zamiast epizodów 7,8,9 wolałbym "Labirynt Zła" i "Czarnego Lorda". W ogóle wypełnienia filmowej sagi jakoś mi się podobają.

użytkownik usunięty
Ade_Er

Wiecie myślę, że kolejne części powstaną na pewno... jeśli nie teraz to w przyszłości. Star Wars jest zbyt wspaniałe żeby je tak porzucić. Reżyserowie będą chcieli wykorzystać tą legendę. Ja się z tego cieszę, ale mam nadzieję że kolejne części będą głębsze od nowej trylogii. Więcej klimatu i więcej tego "czegoś" co było w starej trylogii, a czego zabrakło w nowej.

ocenił(a) film na 9
Ade_Er

Raczej nie. Jestem fanem Gwiezdnych Wojen i uważam, że "Powrót Jedi" jest idealnym zakończeniem: wszystko dobre, co się dobrze kończy. Dla mnie Gwiezdne Wojny skończyły się na "Powrocie" (tak jak Metallica na Kill'em'all :)). Tak samo nie uznaję powieści, których akcja dzieje się po wydarzeniach z Epizodu VI. A już największą głupotą było wymyślenie tych kretyńskich Yuuzhan Vongów.

Ade_Er

Zdecydowanie nie!
Uwielbiam Gwiezdne Wojny, ale postrzegam tą sagę głównie jako historię zycia Anakina Skywalkera vel Dartha Vadera (w częściach 4-6 również jego dzieci):) W 6 części Vader ginie, wszystkie niejasności się wyjaśniają i zakończenie jest znakomite. Mam nadzieję, że Lucas nie wpadnie na pomysł żeby przeciągnąć tę historię o kolejne 3 epizody :P
pzdr

Ade_Er

Popieram 2 ostatnich przedmówców. Lepszego zakończenia niż Powród Jedi raczej zrobić się już nie da. Po pierwsze: Lucas wyszedł już z wprawy, a po drugie: Po co? Przy okazji zainteresowanych zapraszam do siebie na sondę na temat sf. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
LJ_Venea

Ja tam bym się ucieszył z kolejnych części dziejących się po powrocie jedi. Książki opisują bardzo fajnie te wydarzenia i można wpleść w to świetne filmy. Ale nie chciałbym żeby Lucas reżyserował. Jak odszedł od reżyserii to powstały dwie najlepsze części sagi - V i VI - a pierwszymi dwoma epizodami pokazał jak wspaniale potrafi zjebać akcje. Jedynie ep III go ratuje chociaż też nie do końca to raz, a dwa to to że nie wybacze mu pierwszych dwóch epizodów bo to straszny chłam. Więc jestem na TAK tylko w przypadku gdyby Lucas zajął się scenariuszem (najlepiej też z kimś do spółki:)a dobry reżyser rezyserią.

ocenił(a) film na 8
Indrid_Cold_84

Nowe epizody Gwiezdnych Wojen (24)
2004-08-27 12:35 ? DARTH VADER ? źródło: TFN i Interia.pl
Kilkanaście dni temu w sieci pojawiły się informacje, że pracownicy firmy Industrial Light and Magic podpisywali nowe umowy, w których zobowiązywali się nie udzielać żadnych informacji na temat VII, VIII i IX epizodu gwiezdnej sagi.

Szefowie Lucasfilmu dementują te pogłoski twierdząc stanowczo, że nie będzie kolejnych epizodów.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Moviehole, John Singh z Lucasfilmu mówił - Plotki o VII, VIII i IX epizodzie "Gwiezdnych wojen" są zupełnie nieprawdziwe. "Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith", która zadebiutuje na ekranach kin 19 maja 2005 roku, będzie ostanią częścią serii. Pracownicy ILM podpisali standardową umowę, w której jak zwykle zobowiązywali się do nieudzielania żadnych informacji o tym co dzieje się w studio. Nie dotyczyła ona jednak żadnego konkretnego filmowego projektu..

Pojawiły się również pogłoski z Australii.

W porannym programie TV w Australii pojawiła się informacja, iż George Lucas rozmyśla o nakręceniu Epizodów VII,VIII, IX.
W lokalnych wiadomościach, a także radiu australijskim redaktorzy wspomnieli, że Lucas potajemnie planuje wypuszczenie dwóch końcowych Epizodów, rozgrywających się w czasach po Oryginalnej Trylogii.



INFORMACJA Z BASTIONU POLSKICH FANÓW STAR WARS

ocenił(a) film na 10
Nightwing

na necie raz czytalem ze ma powstac czesc poprzedzajaca mroczne widmo, opowiadala by czasy 80 lat przed epizodem 1

Ade_Er

Jasne, że tak!!!Tylko niech zrobią ją za 10 lat.Tak,żeby było najnowocześniej...Stara trylogia,nowa trylogia,nowoczesna trylogia ;].Ale popieram niech Lucas tego nie reżyseruje bo znowu będzie z tego wielka masakra...

Ade_Er

Gwiezdne wojny jest to film idealny pod każdym względem: aktorzy, fabuła, muzyka oraz efekty. Niestety za każdym razem, gdy powstają kontynuacje, czegoś brakuje, coś ubywa, bo to nie jest już ten świeży pomysł, ta nowość. Jednakże uważam, że bardzo dobrze, że nakręcono części: I, II, III, gdyż starsza saga nie zostawiła u fanów niedosytu. W starej sadze rolę kulminacyjną pełnią Luke i Lei'a, choć moim zdaniem ta rola należy się Darth'owi Vader'owi i bardzo się cieszę, że poznaliśmy jego wcześnuiejsze losy. Strasznie denerwuje mnie to, że w 6 części było mało wątków Jedi, gdyż to oni są najciekawszymi postaciami. Jest tylko jeden Luke. Dlaczego to on nie został mistrzem Jedi i nie odtworzył zakonu? Być może dlatego, że Lucas potajemnie chce to wkręcić do nowych epizodów. Dla mnie mogą powstać nowe epizody, ponieważ samo czekanie na ich realizację jest wielką frajdą. Jednakże musiałyby one trzymać poziom. Nie wiem czego mogłyby dotyczyć następne epizody.. może miłości Hana Solo i Leii, ale z pewnością musiałby się tam znaleźć wątek odnowienia zakonu. Oczywiście chociaż nie wiem jak Lucas się starał to nie stworzył by już tak ciekawych postaci jak Yoda, Obi Wan i Darth Vader. Jeśli miałyby powstać te dalsze cz, to ja wcale bym się nie obraziła, gdyby Spielberg pomagał Lucasowi w realizacji ^^ ALE MUSIAłYBY BYć PORUSZANE STARE WąTKI W NOWYCH CZ;d POZDRO:p

Ade_Er

Lucas w wywiadzie do jednego z filmów dokumentalnych o gwiezdnych wojnach, mowił, że robi jakiś serial, który nie będzie o głównych bohaterach, tylko osadzony wlasnie w swiecie SW. Moim zdaniem moze byc to calkiem fajne, Np. dzieje Zakonu Jedi od początku, aż do I czesci SW, hmm no moze nie od samego początku, bo serial mial by wtedy odcinków tyle ile Moda Na Sukces, ale mysle ze pomysl z serialem jest dobry. Z resztą co by nie wyszło związane z SW, choć by to była straszna chała i tak bym to pokochał ;p

ocenił(a) film na 9
Ade_Er

Uważam, że Lucas powinien nakręcić kolejne części. Choćby na złość nawiedzonym pseudopisarzom wymyślającym kolejne denne historyjki w ramach tzw. Expanded Universe. Gwiezdne Wojny to dzieło Lucasa i tylko on powinien wymyślać dalszy ciąg. Dlatego powinna powstać trylogia dziejąca się w czasie po Powrocie Jedi, a fabuła powinna być zaskoczeniem dla wszystkich. Bez admirała wysmarowanego niebieską pastą do butów, bez sklonowanego Imperatora, a co najważniejsze - BEZ TYCH KRETYŃSKICH YUUZHAN VONGÓW!!!

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

mogliby zrobic dalsze losy luka a leia by tez byla jedi tylko kto by byl czarnym charakterem vader jest niezastapiony

maszyna85

Tak jest niezastapiony, w koncu cala saga jest wlasnie o nim. Tak o nim. Poznajemy go jako malego chlopca na tatoine sledzimy jego losy zyciowe rozterki az do jego smierci w Powrot Jedi. I to on jest glownym bohaterem w dalszej kolejnosci Obi-Wan pozniej Luke Yoda Han Solo Leia Qui-Gon i reszta. Bez Anakina/Vadera nie ma sensu robic kolejnych czesci.

użytkownik usunięty
Freddie

No bez przesady. Anakin/Vader nie równa się Star Wars. Być może nie czytałeś książek, nie grałeś w gry, ale ja jako wielki fan Gwiezdnych Wojen zapewniam cię, że postać Vadera, to tylko jedna z części tego świata. I w starej trylogii nie jest on główną postacią. Główną postacią jest Luke.

Mnie nie obchodza ksiazki gry tylko film czyli 6 czesci. Anakin/Vader wystepowal we wsyztskich Luke tylko w 3...

użytkownik usunięty
Freddie

Widzisz jak to powiedział Obi Wan - "Wiele praw zależy od punku widzenia". Ktoś, kto się nie interesuję zbytnio tym tematem powie tak jak ty. Vader rzeczywiście był w 6 częściach i można powiedzieć, że miał tam kluczową rolę, chociaż w starej trylogii film znacznie bardziej koncentrował się na Luke'u. Ale jak ktoś interesuję się całym uniwersum, to uzna takie stwierdzenie za głupotę.

użytkownik usunięty

miało być "prawd"... literka mi uciekła.

Ale ja nigdy nie interesowalem sie Star Warsami ba! uwazalem to nawet za glupote i w ogle ze ta tematyka mnie nie obchodzi wiec moge obiektywnie powiedziec ze po ogladnieciu wszystkich czesci w kolejnosci nie chornologicznej tylko od Mroczne Widmo do Powrotu Jedi moim zdaniem glowna postacia jest Anakin a nie Luke bo chodzi tu o to jak rycerz Jedi ktory przeszedl na Ciemna strone Mocy zostal pokonany i rownie dobrze mogla to zrobi Leia Obi-wan czy ktos inny ale padlo na Luke'a i z moje pkt to wokól Anakina sie to wszystko rozgrywa. PZDR

ocenił(a) film na 10
Freddie

Bardzo dobre spostrzeżenie.......ta saga jest poświęcona Anakinowi, dlatego nie będzie dalszych części bo jego "przygody" sie juz skończyły. z jedenj strony szkoda ale z drugiej.............;p

użytkownik usunięty
LaraNotsil

Ale można by zrobić kolejne Star Wars koncentrujące się wokół innej postaci... Tylko nie mówcie mi, że to nie to samo. Oczywiście to byłby bardzo dobry pomysł tylko pod warunkiem, że zrobiliby to porządnie. Coś na miarę Nowej "Nowej Nadziei", która byłaby przełomem. Bo jeśli miałaby powstać kolejna słaba nowa trylogia z innymi postaciami, to raczej przyczyniłoby się do pogorszenia marki Star Wars, zamieniając je w jakiś kiepski serial. Innymi słowy, jeśli Lucas chciałby nakręcić kolejne części, to musiałby się maksymalnie do nich przyłożyć (Znacznie bardziej, niż do nowej trylogii z Haydenem).

ocenił(a) film na 10

;p zapraszam wszystkich bez wyjatków na http://legion512.xad.pl/index.php nie wiem co prawda mnie nie przekonacie ale w nowej trylogi nie podoba ise mi tylko jedno beznadzieny romans i fatalna gra aktorska pana który grał Anakina (to jest moje zdanie i prosze nie pisac ze jestem beznadziejna i ze ise nie znam) a im czesciej ogladam nowa trylogie tym bardziej sie w niej zakochuje;p

ocenił(a) film na 10
LaraNotsil

Ja im częściej oglądam nową trylogię tym bardziej mi się płakać chce że to taki gniot w porównaniu ze starą. Pierwsze dwie części to kpina jakaś. A trzecia jest znośna po połóweczce:)
Powinny być kolejne filmy. Ale Lucas nie powinien ich reżyserować. Najlepsze epizody reżyserowali inni i wyszło to filmom na dobre... hmm fakt że oglądałem kilkaset razy każdą z nich powoduje że zwrot "na dobre" jest jakąś obrazą:)

ocenił(a) film na 10
Freddie

Ja też uważamże wszystko kręci się wokół Anakina/Vadera. Ale jak tak patrzymy to C3PO i R2D2 tez byli we wszystkich czesciach...

ocenił(a) film na 10
Ade_Er

Chcieć, może i bym chciał. Skoro apetyt rośnie w miarę jedzenia... Ale jest obawa o klasę tych filmów. Sukcesu nie powtórzono nową trylogią, więc obawiam sie, że kolejne części nie miałyby sensu. No, chyba, że przedstawiałyby okres nie oddalony wiele od Powrotu. Nowa era jedi, co prawda z Anakinem, Jacenem i Jainą Solo, ale w takim razie i z Hanem :) Jedyne spekulacje jakie miały miejsce, to dotyczące kolejnego prequelu, czgoś o yodzie. Ale nic z tego i pora czekac na jakiś serial.

Ade_Er

Heh wiekszosc by chciala, ja osobiscie bym nie chcial. Dalsze czesci niestety nie powstana. Wszystko jest w EU (Expanded Universe) tj. komiksy, ksiazki, gry PC/Konsole. Ciekawa aczkolwiek troche irytujaca kontynuacja po VI epizodzie jest seria komiksow Dark Empire ze wskrzeszonym Imperatorem (moja ulubiona postac Star Wars), ktory jak tylko zginie, siłą mocy wraca do swoich klonow(a wystarczylo nie ruszac tego ze real Palpi kaput w ROTJ)<<komiks. Luke zaklada zakon ble ble ble Han i Leia i ich dzieci oraz starzy i nowi znajomi ble ble ble <<ksiazki, seria gier na PC Jedi Knight. Wydarzenia pomiedzy III a IV epizodem, Vader jego questy oraz sekretny uczen i inne<<ksiazki, najnowsza gra na XBox 360 Star Wars: The Force Unleashed do ktorej scenariusz napisal itp. sam Lucas. Wydarzenia pomiedzy II a III ep. <<Clone Wars, ksiazki. Wydarzenia przed I epizodem, Qui-Gon Jinn young Obi quests, Darth Maul story & quests, "cos" o palpatine<<ksiazki, komiksy. Historia Sithow, wojny mandalorianskie, Jedi vs Sith itp. << gry na PC Knights of the Old Republic, komiksy. Zwroccie uwage ze Lucas nie chce isc tylko w film i pokazywac pewnych rzeczy wlasnie w filmie, robi to w grach pc/konsole i w ksiazkach, komiksach systemach RPG (sa one konsultowane z Lucasem) bo musialby nakrecic chyba z 20 jak nie wiecej epizodow i wiekszosc historyjek przedstawic w wersji demo lub wspomniec o nich w trybie narracji. Ale jest jedna rzecz na ktora mozna liczyc i ktora moze zostac ukazana. Epizod 0 - chcialbym aby bylo tu cos o poczatkach Jedi, wersja lite > wspomnienie o Sithah - dark jedi na korriban skumplowani z ludem Sith... ;) potem Bane i zasada dwoch, lite story > Bane >> Plageous, o Palpatine i planie zemsty (o Palpim o klonerach z II ep., order 66, tajemni uczniowie i ich uczniowie, caly spisek), o najwiekszym mocą a najmniejszym wzrostem zielonym Jedi i jego 900 letniej karierze :), cos o ojcu Anakina, cos o mocy jej powstawaniu uzywaniu jakies force grip force crush(Vader to uwielbial w ep. III, IV, V) lightning push jak sie tego uczyli cos o treningu Jedi, wiecej o treningu ciemnej mocy, cos o holokronach i swiatyni na Korriban o glownych swiatyniach Jedi.... i tak sklecic to do kupy i zrobic EPIZOD 0 dla dopełnienia sagi. Tak chcialbym zeby takie cos powstalo zamiast ep. VII VIII IX..... XV......XXX a wy? ;)
Pozdrawiam fanow i fanki Star Wars

Creedy

ups napisalem ten belkot userem brata, z tego punktu widzenia Creedy i yerzoo to jedna i ta sama osoba zupelnie jak darth sideous i palpatine X-)

yerzoo

Fajnie jak by zrobili film na podstawie SW:KOTOR, tam była swietna fabula. Ten w kto to grał wie o co mi chodzi.

Telemaniak_3

wiemy wiemy;p o co chodzi aczkolwiek kotor 2 wymiękał przy jedynce ale fabuła....chyba lepsza

ocenił(a) film na 9
Creedy

Trafiłeś w sedno,świetny pomysł z tym epizodem 0,no ale te min.3 godz. filmu musiałyby być,bo trochę do pokazania by było.
Ps.Moja ulubiona postać to też Palpatine to dla niego oglądnąłem ep.I,II,III i się nie zawiodłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones