PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4577}

Ciemny kryształ

The Dark Crystal
7,3 6 474
oceny
7,3 10 1 6474
6,7 10
ocen krytyków
Ciemny kryształ
powrót do forum filmu Ciemny kryształ

mistrzostwo

ocenił(a) film na 9

Pamiętam, że jakos nie przypadł ten film nikomu do gustu gdy był emitowany przez tv w jakieś święta w latach osiemdziesiątych, bo byliśmy przyzwyczajeni do innego Hensona i Oza. Po latach widać, że nieodżałowani reżyserzy wiedzieli co robią i film z wiekiem zyskuje. Wspaniały film!

ibs11

Pamiętam, jak miałam nie więcej niż 10 lat jak go zobaczyłam w telewizji, siedziałam jak zaczarowana i nie wiedzialam co mnie czaruje bardziej, czy zło pokazane w taki sposób jakiego nie widzilam w żadnej innej baśni czy piękno, które też było pokazane w taki sposób, że nie umiałam wtedy opisać go konstruktywnymi słowami. Siedziałam i patrzyłam i chłonęłam. Snily mi się potem stworki z tymi długimi nogami na których podrozowali główni bohaterowie.
A potem przez lata nie wiedzialam skąd co jakiś czas z pamięci odzywała się przenikająca muzyka i dopiero jak udało mi się odnaleźć Czarny Kryształ na necie to zrozumiałam, że ta muzyka to właśnie stąd i tak mi utkwila, że jak ja usłyszałam to miałam to samo uczucie jak usłyszałam ja po raz pierwszy jako dziecko, taki niepokój, przejęcie, smutek i piękno.
A teraz serial mamy! To jest dopiero prezent! Przyjrzeć się temu wszystkiemu będąc dorosłym.

ocenił(a) film na 10
Jaga25

To jest mistrzostwo rodem z Niekończoncej się opowieści.

ocenił(a) film na 10
Jaga25

dokladnje tak! muzyka z tyłu głowy, ten klimat

ibs11

Frank Oz zyje wiec nie wiem czemu piszesz ze nieodzalowany...

ocenił(a) film na 9
arek2010

Nieopatrznie go uśmierciłem

ibs11

i niech zyje jak najdluzej:)

ocenił(a) film na 10
ibs11

genialny

ocenił(a) film na 10
ibs11

Film jest genialny - nie wiem jak to się stało, że obejrzałem go dopiero wczoraj po raz pierwszy i kompletnie ominął mnie on w dzieciństwie. Widocznie nie jest tak znany jak "Niekończąca się opowieść". Niemniej jednak, jest to dla mnie arcydzieło.

Piękny motyw "pieśni modlitewnej" (czy jak to nazwać) tych Mistrzów oraz ciekawy, mroczny klimat. Nie sądziłem, że Jim Henson może stworzyć coś znacznie lepszego niż Muppety :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones