PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3965}

Do zobaczenia, chłopcy

Au revoir les enfants
7,6 2 764
oceny
7,6 10 1 2764
7,8 4
oceny krytyków
Do zobaczenia, chłopcy
powrót do forum filmu Do zobaczenia, chłopcy

albo za nazwisko. To nie jest zły film. Cichy, stonowany, dobrze opowiedziany. Jednak Louis Malle zabierając się za dość oklepany temat w kinie (rozterki dojrzewających chłopców w czasie wojny), zrobił to zbyt "po bożemu". W efekcie film nie rózni się od wielu podobnych produkcji. Być może taki był zamysł reżysera, tylko nie wiem czemu miał służyć. "Do zobaczenia chłopcy" to przeciętniak, sprawnie nakręcony, dobrze zagrany, ale jednak tylko przeciętniak, szkoda...

ocenił(a) film na 5
polliter

Zgadzam się.Przed obejrzeniem tego filmu,przeczytaniu recenzji i poleceniu przez znajomych wydawało mi się że film musi być naprawdę świetny.Niestety film okazał się wieeelkim rozczarowaniem-jak wyżej wspomniano bardzo przeciętny.Nie wiem za co tyle nagród ;/

ocenił(a) film na 6
polliter

Nie wiem, może mam serce z kamienia, ale ten film mnie najzwyczajniej znużył, fabuła od początku zmierzała do oczywistego, nieuchronnego końca. Historia z jednej strony uniwersalna, z drugiej jednak banalna, raptem parę silniejszych akcentów sytuowało ją w danym miejscu i czasie.

ocenił(a) film na 8
polliter

Cały urok tego filmu, w moim odczuciu, polega na ogromnej subtelności w pokazaniu prawdziwej tragedii, o jaką ocierają się bohaterowie, a z kórej istnienia tak do końca to chyba nie zdają sobie sprawy. O wojnie tylko się mówi, ale w prawdziwje krasie do tych dzieciaków nie dociera. Zwykłe dojrzewanie i docieranie się chłopaków i nagłe zderzenie z rzeczywistością, która sprawi, że stali się dorośli w ciągu kilku godzin.

Poza tym scena wspólnego oglądania i przeżywania Charlie Chaplina oraz końcowa scena, gdy mówią do siebie tytułowe "Do zobaczenia chłopcy", wystarczą mi na mocne 8 punktów dla filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones