PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 226 897
ocen
7,2 10 1 226897
5,2 24
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Jak Anakin z Padme przylatują na Tatooin, zastają tam przyrodniego brata Anakina, który wygląda starzej od niego. Był to drugi syn matki Anakina. Skoro Anakin opuszczając dom miał tak ok.8lat. a akcja Epizodu II dzieje się jakieś 10lat po mrocznym widmie, to jakim cudem w ciągu tych 10lat urodził się matce Anakina taki wielki syn, wyglądający na minimum 20lat!!!

ocenił(a) film na 8
mily_1993

Odrobine zdrowego rozsądku ;) Owen był synem Cligga Larsa z poprzedniego małżeństwa, a Shmi Skywalker była dla niego macochą.

użytkownik usunięty
mily_1993

Dla ścisłości miał 9 lat. Rusekolsztyn masz racje.

ocenił(a) film na 7

nie mogę się zgodzić. Było powiedziane że to jego brat przyrodni. Poza tym Owen nazywa Shmi Skywalker, matką.

użytkownik usunięty
mily_1993

Znajdż cytaty. A ja mam kolegę którego rodzice są po zozwonie i mówi tato a nie panie... Jest sporo takich ludzi.

mily_1993

Oczywiście, że Owen nie był synem Shmi, masz braki w wiedzy o filmie. I w którym momencie Owen nazywa Shmi matką?

ocenił(a) film na 7
dgone

Gdyby Owen nie był synem Shmi to nie mógłby nazwać Anakina PRZYRODNIM bratem. Bo gdyby było tak jak piszecie, to miedzy Anakinem a Owenem nie byłoby żadnego pokrewieństwa a więc nie ma mowy o braciach choćby przyrodnich. Btw przyrodnie rodzeństwo to takie które jednego rodzica ma wspólnego a drugiego nie. Jeśli Owen to syn Cligga Larsa z poprzedniego małżeństwa, to wtedy byłby PRZYBRANYM bratem Anakina.

paula2202

Ludzie nie bijcie mnie swoją nieznajomością filmu. Sformułowanie 'przyrodni' wynika z często popełnianego błędu przy dobieraniu tego słowa.
Owen był STARSZY od Anakina o 9 lat, nie wiem czy w orginalnej wersji było, że jest przyrodnim, jeśli tak o wynikło to z często popełnianego błędu przy dobieraniu tego słowa.

"Dzieci rodzica przybranego (ojczyma, macochy) z poprzednich związków nie są z probantem spowinowacone, ale czasem nazywa się je rodzeństwem przyrodnim (nieprawidłowo) lub przez analogię rodzeństwem przybranym (przybrany brat, przybrana siostra)."
"W języku polskim zasadniczo nie istnieje dodatkowa nazwa relacji między pasierbem a dziećmi ojczyma lub macochy z ich poprzednich związków. Przez analogię do rodziców przybranych niezbyt poprawnie określa się ich czasem rodzeństwem przybranym lub przyrodnim.

Czyli określa się w obu tych kombinacjach, choć nie jest to do końca poprawne.


Z enc. Star Wars:

"Aika Lars była pierwszą żoną Cliegga Larsa i matką Owena. Pochodziła z Ator, jednego ze światów jądra. Umarła, kiedy Owen był mały. Cliegg z synem nie mogąc sobie poradzić samemu wrócił na swój ojczysty świat - Tatooine."

"Cliegg Lars przeniósł się na planetę Ator, położoną w centrum galaktyki. Tam poznał swoją pierwszą żonę, Aikę. (...) Aika umarła po urodzeniu ich pierwszego dziecka - Owena. Cliegg razem z dzieckiem postanowił wrócić na Tatooine. (...) Gdy Owen dorósł, na farmę wprowadziła się jego narzeczona, a później żona, Beru Whitesun. (...) Pewnego dnia Cliegg, będąc w Mos Espie, zobaczył kobietę - Shmi Skywalker. Wykupił ją od Watto, a po jakimś czasie uwolnił i poślubił."

Koniec historii

ocenił(a) film na 9
dgone

Podsumowując: Owen był przybranym bratem Anakina. Koniec, kropka, nie ma żadnego błędu w fabule.

Apophis_

Lepiej już nie da się wyjaśnić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones