PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10049220}

Las

6,4 348
ocen
6,4 10 1 348
7,0 3
oceny krytyków
Las
powrót do forum filmu Las

I to dostało nagrodę MDAG? Mamy się wzruszyć świętą rodzinką, która się wzrusza. Nie, nie zaangażował mnie emocjonalnie ten film ani na chwilę. A dzieci mają mieć kontakty z innymi dziećmi i bzdurą jest założenie, że trzeba je chronić od rzeczywistości. Jak mają sobie później z nią poradzić. Świat to nie cukierek owinięty w kolorowy papierek.
Oczekuję kina mocnego społecznie, który ma odwagę mierzyć się z trudnymi tematami, a nie wylewania łez przez matkę-polkę. Dziwią mnie komentarze, że to fil z punktu widzenia dzieci - to film z punktu widzenia mamusi, której "Projekt Raj" się nie udał.

Agatonik

w punkt napisane :) też mam spore zdziwko z tą nagrodą. Jako osoba zaangażowana w pomoc na granicy powinnam łatwo wejść w ten film. A tu totalnie nic. I jeszcze uchodźcy potraktowani jako rekwizyt dla tej mamuśki, by mogła sobie popłakać. Jest podobno jeszcze jeden film z granicy - Silent Trees - trailer świetny, reżyserka znana, widzę, że film hula za granicą. No i są w nim wreszcie uchodźcy jako bohaterowie. Byłam przekonana, że będzie na MDAG a tu nic. Dziwne. No bo gdzie poza MDAG takie dokumenty można obejrzeć?

ocenił(a) film na 5
alis_filmaniak

Też czekałam na Silent Trees. Wielu decyzji różnych jury nie rozumiem. Pozdrawiam:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones