PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10048455}

Nie chcemy innej ziemi

No Other Land
7,9 516
ocen
7,9 10 1 516
8,0 4
oceny krytyków
Nie chcemy innej ziemi
powrót do forum filmu Nie chcemy innej ziemi

Ja poczułam je dopiero teraz. Aż mi wstyd. Bolesny, wstrząsający, pokazujący bezdenną bezradność wysiedlanej ludności. Szczególnie ważny w obliczu aktualnych wydarzeń. Co się stało z tymi ludźmi? Jak naród, który doznał tyle cierpienia, może być tak okrutny dla innych. Nie rozumiem.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Może dlatego, że cały świat odwracał wzrok , jak 6 milionów poszło z dymem.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Widocznie to graniczne doświadczenie całego narodu podziałało odwrotnie, zamiast empatii dla innych, twardość , interes i bezpieczeństwo własnego kraju i obywateli na pierwszym miejscu. Jeśli raz chcieli nas zmieść z powierzchni ziemi i nikt nie płakał, to z jakiej racji teraz świat wymaga od nas jakiejś wyjątkowej wrażliwości?

ocenił(a) film na 9
evita284

Pewnie masz rację. Jednak to prowadzi donikąd. Takie błędne koło tragedii i zemsty.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Ja z tym filmem mam problem emocjonalny w przeciwieństwie do wywołującego dreszcz grozy Hollywoodgate, też na mdag.pl " Nie chcemy innej ziemi 'gra zbyt na emocjach, a za mało pytań zadaje. Co ma do powiedzenia strona izraelska i jej stwierdzenie, że trzeba zatrzymać ekspansję wiosek arabskich. Na jakiej podstawie Arabowie tam są, mają jakieś prawo, oprócz zasiedzenia do tej ziemi? Nie dziwię się, że Izrael boi się tej ekspansji, jak wioski coraz głębiej się wgryzają i zbliżają do drzwi..

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Te rodziny siedzą tam od 1897 roku np. dziadek Palestyńczyka. Żydów tam wtedy jeszcze NIE BYŁO lub była ich garstka. I co zrobili Palestyńczycy za 120 lat! Nic, ani dróg, ani kanalizacji, jaskinie i kozy , materace na podłodze, jak przed stu laty, marazm, bierność i lenistwo, bo nawet nie chce im się zrobić porządku w obejściu. Aha, po 120 latach widocznie doszli do przekonania, że jak Izraelowi tak kwitnie wszystko to w musi być to jakoś związane z nauką, więc postawili szkołę.

evita284

To jak to w końcu jest? Palestyńczycy "nic nie zrobili przez 120 lat" czy "coraz bardziej się wgryzają"? Jak można bać się ekspansji ze strony kogoś, kto mieszka w jaskiniach i nie umie zbudować drogi ani kanalizacji?

ocenił(a) film na 6
Agatonik

U nas obozowisko pod mostem , na Słowacji też, likwidowano nielegalne, zagrażające mieszkańcom, zakłócające spokój, wprowadzające chaos nielegalne osidla cyganskie.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Osiedla cygańskie. Też to było, patrząc z boku brutalne, przyjeżdżała ekipa , policja, służby i nie patrząc na łzy i krzyki robili porządek. Izraelczycy nie są jakimiś wyjątkowymi potworami.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Zastanawiam się, jak czuł się reżyser po 7/10. Czy jego idealizm i pięknoduchostwo sięgnęło bruku ?. Co powiedział rodzinom ofiar kibucu Nir Oz, w którym było mnóstwo propalestyńskich działaczy, demonstrujących, piszących apele, wożących swoich sąsiadów do izraelskich szpitali, a którzy pierwsi poszli pod nóż, nie tylko z rąk Hamasu ale też tych wspieranych sąsiadów. Czy może im spojrzeć w twarz? Poza tym widzę tam , oprócz młodzieńczego idealizmu, wiary w utopię, że wszyscy jesteśmy równi i tacy sami, również fascynację o podłożu erotycznym.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

I czy nikt nie próbował wytłumaczyć tym ludziom, że zmiana może być szansą a nie przekleństwem, nic tu nie mam , żyję jak w średniowieczu i szans żadnych też, ale położę się na ziemi bo ona jest moja jest infantylne i nikt z rodziny nie ruszy do przodu? Że uparte trzymanie się kamieni , bo nie chcę innej ziemi, jest po prostu uporem osła, który w zmianie nie wizdi szansy.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Miliony ludzi w XX wieku przemieszczało się z jednego krańca , na drugi, Niemcy na zachód, Polacy ze wschodu na tzw. Ziemie Odzyskane, Żydzi do Izraela. Nikt nie kładł się na polu, nie trzymał pazurami ziemi, taka była konieczność dziejowa i większości tych ludzi i ich potomków poprawił się los, a w rodzinne strony swoich przodków jadą w podróż sentymentalną ,ale raczej wszyscy za zadowoleni z tego co jest, co mają i gdzie teraz żyją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones