PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006752}

Szczęśliwej podróży

Yolun Açık Olsun
5,5 105
ocen
5,5 10 1 105

Szczęśliwej podróży
powrót do forum filmu Szczęśliwej podróży

Tak, wiem brzmi to dziwnie, ale...
Trauma po czym? Po mordowaniu Kurdów? Turcja w tej chwili nie uczestniczy w żadnej większej wojnie. Więc kto do nich strzelał? Do kogo oni strzelali? Zastanawiające!!!

ocenił(a) film na 9
Dariusz_Nawrat

Czyli jeżeli po mordowaniu Kurdów to żołnierz nie może mieć traumy? Film nie jest oparty na faktach, chociaż jest podana liczba żołnierzy tureckich, którzy zginęli w czasie, kiedy film powstawał. Gość wyleciał w powietrze, zabil przyjaciela, to za mało, żeby mieć traumę? Dla mnie przesłanie filmu jest jasne, Salih mowi do myśliwych:" nie strzelajcie już". Sądzę, że nie do końca ma na myśli łowiectwo, a na pewno nie tylko to.

ocenił(a) film na 5
retowi

Ja nie podważam traumy, ale to skąd się ona wzięła i kto kazał Turkom mordować Kurdów, a potem mają traumy - jeśli to dotyczy tej sprawy, co w filmie nie było pokazane wprost (o ironio, czyżby Turcy jednak wstydzili się co robią?). Nie mordować, nie ganiać za nimi, nie będzie traumy. Ot tyle.

ocenił(a) film na 9
Dariusz_Nawrat

No oczywiście, że tak.Ale czy to dotyczy tylko Turków? Chyba raczej wszystkich żołnierzy, wszystkich armii świata, niestety świąt idealny nie istnieje. Nie jest powiedziane wprost jakiego konfliktu dotyczy film, bo moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia, dla fabuły także.

ocenił(a) film na 8
retowi

To prawda. Są często pod presją, muszą walczyć, zabijać, a później to oni mają traumy i borykają się z wyrzutami sumienia, a ci którzy pociągają za sznurki, decydują o tragediach i mordują cudzymi rękoma, śpią spokojnie. Prawda jest jednak taka, że piekło na nich czeka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones