PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34682}

Sześcian

The Cube
7,5 1 127
ocen
7,5 10 1 1127
Sześcian
powrót do forum filmu Sześcian

Takie moje pierwsze skojarzenie z tym filmem to byla "Kartoteka" Różewicza i mysle, ze te dwa dziela maja ze soba wiele wspolnego. Studium czlowieka, ktory nie potrafi sam siebie odnalesc, a do tego bardzo oryginalny sposob, przedstawienia tego problemu. Podobalo mi sie :)

hiper

no bez przesady... Nie oglądałem filmu ale czytałem Kartotekę i niestety muszę stwierdzić że ta książka jest nieskończenie głupia (ma to chyba po autorze). Nie wiem jak można napisać było "te dwa DZIEŁA". Książka Różewicza to nie dzieło.. to GNIOT (chociaż nie gorszy od Ferdydurke)... I napiszę podobnie jeżeli dostanę Kartotekę na maturze...

tribart

hehe... typowa wypowiedz dresowata :)

wg Mnie glupia ksiazka (jesli chodzi tylkoo lektury licealne) to CHŁOPI

Moda Na Sukces, Plebania, M jak milosc u schyBku wieku x 10 :)
tylko ze nieco krótsze :)
ale to tez bylo literaturze napewno potrzebne...ale nie mi wiec nie wiem po co mnie tym meczyc (co?) :)

hihihaha

Nie ma to jak wyżywać się na szkolnych lekturach, co? Jednego poprawnego zdania nie umiecie napisać, a wydajecie sądy na temat literatury, jakbyście byli znawcami... Pewnie nawet nie przeczytaliście żadnej z wyżej wymienionych książek...

hihihaha

Dresem nie jestem, pisałem to dawno i w sumie wstydzę się trochę ;) tak jak wszystkich niepotrzebnych opinii o Ferdydurke. Lubię książki, tylko akurat nie te, które kazali czytać w szkole ;)

tribart

A tam, przesadzasz. "Akademia pana Kleksa" była niezła :P Stymulowała wyobraźnię...

ocenił(a) film na 7
hihihaha

Dyskusja z wypowiedziami w paroletnich odstępach, ale muszę się przyczepić, choć zupełnie nie w temacie filmu. "Chłopi" to GŁUPIA książka? A czytałeś/aś to w ogóle? A jeśli tak, to pewnie jako lektura i dlatego głupia, bo długa. Jakiś inny powód?
A film ciekawy, choć z serią kanadyjską ma wspólne bycie chyba tylko inspiracją i motywu zamknięcia w sześcianie; jak dla mnie bliżej już mu do wspomnianego wyżej gniotu-może-nie-tak-całkiem-gniotu "Ferdydurke".

ocenił(a) film na 7
hiper

spoko odpowiadać po prawie 10 latach
ale jestem niezwykle rada, że ktoś ma takie same skojarzenia jak ja - również od razu nasunął mi się Różewicz.

ocenił(a) film na 8
hiper

Stuknęło 10 lat. Twój komentarz jest ponadczasowy ;p

ocenił(a) film na 7
hiper

Też miałem takie skojarzenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones